Screenshot_20181001-154304_Gallery-min-1
Screenshot_20181001-132424_Gallery-min-1

ZEYTİN YAYGISI

Tarım sektöründe bahçecilik ve bağcılık alanında kullanılan toplama sergiliği hammaddesi %100 polipropilendir. Genellikle bahçelerde hasat zamanı elde edilen ürünlerin toplanması sürecinde, yere düşen mahsulün zedelenmesini ve değer kaybetmesini önlemek amacı ile kullanılmaktadır.

En çok meyve bahçeleri ile zeytin bahçelerinde tercih edilen toplama sergilikleri, zarar görmeden toplanan meyvelerin ve zeytinlerin özlerini koruyarak, hem meyve şırasını hem de zeytin yağ asitlerinin kendi içinde muhafaza edilmesine yardımcı olmaktadır. Bu da hem ürünün kalitesini korumakta hem de üreticiye katma değer yaratmaktadır.

Zeytin bahçelerinin yanı sıra, narenciye bahçelerinde, dut, erik, kayısı, nektarın, yenidünya, elma ve şeftali bahçelerinin hasat döneminde de üreticimiz tarafından kullanılmaktadır.

Toplama sergiliği olarak iki farklı ürünümüz bulunmaktadır.  Bunlar gölgeleme filesinden elde edilen ve çuval kumaşından hazır ebatlı olarak üretilen sergilikleridir.

1) Gölgele filesinden elde edilen toplama sergiliği olarak sıklıkla %60’lık ve %75’lik gölgeleme fileleri tercih edilmektedir. Gölgeleme filelerinin UV katlıklı olmasından dolayı güneşe dayanımı oldukça fazladır. Aynı zamanda fileli yapısı sayesinde içine rüzgâr dolmaz ve kullanıcıların en çok zorlandığı konu olan uçma olayı yaşanmaz.  Gölgeleme filesinden yapılan toplama sergilikleri dayanıklı olup uzun yıllar kullanılabilir.

2) Gölgele filesinin yanı sıra çuval kumaşından üretilen toplama sergilikleri de ürünlerimiz arasında bulunmaktadır. Standart çuval kumaşından özel olarak üretilen hazır ebatlı bu sergilikler ekonomik olması sebebiyle tercih edilmektedir.

Her ebatta ve çeşitte toplama sergiliklerimiz mevcuttur.

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.